Nagrody

 

Compensa Perłą Polskiej Gospodarki

Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group otrzymała tytuł „Perła Polskiej Gospodarki” oraz zajęła 2. miejsce w XII edycji Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki, w kategorii Instytucje Finansowe.

Gala wręczenia nagród odbyła się dnia 7 listopada 2014 roku na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas uroczystości, spółkę reprezentował Ireneusz Arczewski – Zastępca Prezesa Zarządu Compensy Majątek, który w imieniu firmy odebrał to prestiżowe odznaczenie dla spółki.

Ranking Pereł Polskiej Gospodarki przygotowywany jest przez redakcję anglojęzycznego magazynu ekonomicznego Polish Market przy współpracy merytorycznej Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.


Compensa Pracodawcą Godnym Zaufania

Dnia 5 listopada 2013 roku odbyła się gala wręczenia nagród V edycji konkursu o tytuł Pracodawca Godny Zaufania. W kategorii „Ubezpieczenia” odznaczenie otrzymała firma Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

Konkurs o Tytuł Pracodawca Godny Zaufania to inicjatywa, zapoczątkowana w 2009 roku przez Krajową Izbę Gospodarczą, Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i Impresję Studio Promocji (koordynatora Konkursu), we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi oraz uczelniami. Tytuł ten przyznawany jest firmom i instytucjom, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania – uwzględniając rozwój zawodowy pracowników i ochronę ich praw.

 

 

Compensa Firmą Godną Polecenia

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group została wyróżniona certyfikatem Firma Godna Polecenia.

Wyróżnienie zostało przyznane przez Biuro Promocji Gospodarczej i Certyfikacji w Poznaniu za stworzenie szerokiej, atrakcyjnej i kompleksowej oferty ubezpieczeniowej dla Klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw, a także dużych Klientów korporacyjnych, jak również za pozycję lidera w branży oraz profesjonalizm w zarządzaniu firmą.

Wyróżnienie zostało przyznane w dniu 11 października 2012 roku w Auli Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu w Poznaniu. Patronat honorowy nad Galą objął Wielkopolski Związek Pracodawców oraz Poznańska Wyższa Szkoła Biznesu.

 

 

Compensa Majątek Liderem Rynku oraz Euro Leaderem 2012

Dnia 24 maja 2012 roku w Hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród Lidera Rynku 2012 oraz Euro Leadera 2012. Laureatem konkursu w kategorii „Firma” jako najlepsza w Polsce Firma w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych została Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A Vienna Insurance Group.

Produktywność, kreatywność, innowacyjność, jakość produktów i usług, konkurencyjność, to podstawowe cechy lidera i warunki powodzenia biznesu na rynku polskim i europejskim. Drugi tytuł Euro Leadera 2012 również dla Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A Vienna Insurance Group przyznała Kapituła Europejskiego Konkursu Promocyjnego.

Tytuł "Lider Rynku" zapewnia członkostwo "FORUM LIDERÓW POLSKICH" elitarnej organizacji laureatów podnosząc tym samym prestiż i rangę uzyskanej nagrody.

Przyznając nagrody Kapituła kierowała się produktywnością, kreatywnością, innowacyjnością, jakością produktu, a także konkurencyjnością przy zachowaniu standardów etyki kupieckiej.

Jest nam niezwykle miło, że nasza oferta ubezpieczenia majątkowego jest doceniana zarówno przez naszych Klientów, jak również niezależne organizacje biznesowe.
 

Odpowiedzialny Pracodawca – Lider Branży Ubezpieczeń 2011 

Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group została wyróżniona tytułem Odpowiedzialny Pracodawca – Lider Branży Ubezpieczeń 2011. Tytuł został przyznany przez Dziennik Gazetę Prawną – wydawcę Strefy Gospodarki.

Odpowiedzialny Pracodawca to ogólnopolski program z obszaru human resources (HR). Jego celem jest upowszechniane oraz propagowanie właściwych wzorców, modeli i strategii działań w zakresie polityki personalnej oraz strategii integracji spraw personalnych ze sprawami biznesowymi. Program adresowany jest do firm prowadzących swoją działalność na terenie Polski i cechujących się szczególna dbałością o warunki pracy i rozwój pracowników. Głównym kryterium wyboru laureatów Programu jest szeroko rozumiana jakość zatrudnienia. 

 

Compensa Firma Najlepszym Produktem dla Biznesu 2011 

Compensa TU S.A. Vienna Insuranse została nagrodzona przez Gazetę Finansową za Najlepszy Produkt dla Biznesu 2011 w kategorii „Ubezpieczenia”.

Compensa została wyróżniona za przygotowanie szerokiej i elastycznej oferty pakietowego ubezpieczenia Compensa Firma, będącej odpowiedzią na potrzeby sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Compensa Firma to nowoczesna formuła ubezpieczenia majątku firmy na bazie All Risks z możliwością rozszerzenia o szereg klauzul dedykowanych dla branż oraz bogatą ofertę Assistance dla przedsiębiorcy. Klienci mogą liczyć na ciekawy system zniżek i rabatów, wynikających z kompleksowego ubezpieczenia mienia firmy, w tym samochodów. 
 

Compensa z Certifikatem Najwyższa Jakość, Prezes Ireneusz Arczewski Menedżerem Najwyższej Jakości

Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group została wyróżniona Certyfikatem Najwyższa Jakość. Nagroda została przyznana przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością Centrum Badań i Monitorowania Jakości.

Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się 16 grudnia 2010 roku w Sali Czerwonej w Pałacu Działyńskich w Poznaniu. Nagrodę w imieniu Spółki odebrał Daniel Surmacz – Dyrektor Oddziału Compensy w Poznaniu.

Kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Wiktora Gabrusewicza z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu przyznając certyfikat Najwyższa Jakość podkreśliła profesjonalizm działań w realizacji założonej wizji i strategii rozwoju, wzorcowe zarządzanie Spółką, najwyższą, gwarantowaną jakość usług, świadczonych w sektorze ubezpieczeń dla Klientów indywidualnych, korporacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw, a w szczególności ubezpieczeń komunikacyjnych, zdrowotnych, mieszkań, mienia i odpowiedzialności cywilnej.

Podczas uroczystej gali „Najwyższej Jakości” nie zabrakło również wyróżnień indywidualnych. Tytułem Menedżera Najwyższej Jakości został uhonorowany Ireneusz Arczewski, pozostający w Zarządzie Compensy od 2000 roku.

Pan Prezes został wyróżniony za stworzenie nowoczesnego modelu zarządzania organizacją i opracowywania strategii rozwoju. Przyznanie tytułu Menedżer Najwyższej Jakości miało miejsce na mocy uchwały Zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Badań nad Jakością w porozumieniu z Kapituła Programu „Najwyższa Jakość” i redakcją Magazynu Jakości „Biznes Wielkopolska”.

 

Nagrody Polskiego Klubu Biznesu dla Franza Fuchsa oraz Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group

Z okazji 20-lecia Polskiego Klubu Biznesu przyznano prestiżowe nagrody i wyróżnienia osobom i firmom, które odniosły szczególne sukcesy w prowadzonej przez siebie działalności biznesowej.

Wśród nagrodzonych znalazły się Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group nagrodzona jako „Firma 20-lecia 1990-2010”. Nagrodę odebrał dr Rudolf Ertl – Przewodniczący Rady Nadzorczej Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group. Jesteśmy niezwykle dumni z takiego wyróżnienia w roku, w którym Compensa świętuje jubileusz 20 lat obecności na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Szczególnie prestiżową nagrodę „Honorowego Ambasadora Polskiego Biznesu” otrzymał Franz Fuchs, Prezes Zarządu VIG Polska. „Cieszymy się, że znaczenie i sukcesy VIG na polskim rynku są zauważane i doceniane. Te prestiżowe nagrody są tego kolejnym dowodem.” – powiedział nagrodzony Franz Fuchs.

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej Gali 20-lecia Polskiego Klubu Biznesu, która odbyła się dnia 28 maja w Warszawie w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki.

 

Compensa Solidnym Pracodawcą 2008

Grupa Media Partner, wydawca m.in. Rzeczy o Biznesie w Rzeczpospolitej uhonorował Compensę tytułem Solidny Pracodawca 2008. Tytuł Solidnego Pracodawcy 2008 został jest przyznawany polskim firmom spełniającym najwyższe standardy pod względem: warunków pracy (przepisy bhp, prawo pracy),

  • terminowości wypłat wynagrodzeń,

  • warunków socjalnych,

  • ścieżki kariery (szkolenia pracowników),

  • opinii zewnętrznych i wewnętrznych o firmie (m.in. PIP, Urzędy Pracy, władze lokalne, organizacje biznesowe),

  • dynamiki zatrudnienia na przestrzeni ostatnich lat (stan zatrudnienia w ostatnich latach, jego wzrost, spadek – przyczynowość tych zjawisk).

      

Vienna Insurance Group Polska, Firma Roku 2007

Tytuł Firmy Roku 2007 przyznawany przez Polski Klub Biznesu otrzymała została Vienna Insurance Group w Polsce.
Firma otrzymała wyróżnienie za dynamiczny rozwój Grupy Ubezpieczeniowej i osiągnięcia w 2007 roku.

 

Franz Fuchs, nagrodzony Złotym Medalem Akademii Polskiego Sukcesu

W 2007 Kapituła Medalu Akademii Polskiego Sukcesu nagrodziła Prezesa Franza Fuchsa Złotym Medalem podkreślając jego osobiste sukcesy na polskim rynku ubezpieczeń oraz mianowała go nowym członkiem Akademii.

 

Złoty OTIS 2006 dla Compensa Zdrowie

Compensa TU SA Vienna Insurance Group zostało wyróżnione konsumencką Nagrodą Zaufania Złoty OTIS 2006 za produkt Compensa Zdrowie w kategorii „program finansowy dla zdrowia”.

Nagroda Zaufania Złoty OTIS jest pierwszym i zarazem najbardziej opiniotwórczym wyróżnieniem Konsumentów polskiego rynku farmaceutycznego.

 

Franz Fuchs, Człowiek Roku Ubezpieczeń 2006

Gazeta Ubezpieczeniowa nadała tytuł Człowieka Roku Ubezpieczeń 2006. Tytuł został przyznany większością głosów Kapituły w uznaniu za "stworzenie prężnej i rozwojowej grupy ubezpieczeniowej Vienna Insurance Group Polska oraz za osobisty wkład w to dzieło wybitnego menedżera, a przy tym humanisty i wrażliwej, artystycznej duszy."

 

Franz Fuchs, Biznesmen Roku 2006

Franz Fuchs otrzymał ten prestiżowy tytuł jako pierwszy obcokrajowiec w siedemnastoletniej historii przyznawania nagród przez Polski Klub Biznesu. Kapituła konkursu doceniła wybitne osiągnięcia Vienna Insurance Group Polska i jej Prezesa na rynku ubezpieczeniowym.

 

Franz Fuchs nominowany do tytułu Osobowość Roku 2005 Rynku Finansowego i Kapitałowego

XI Forum Kapitałowo-Finansowemu podczas Targów Twoje Pieniądze tradycyjnie towarzyszył Ranging Osobowość Roku Finansowego i Kapitałowego roku 2005, organizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Menedżerów w Polsce. Wśród nominowanych znalazł się Franz Fuchs, Prezes Compensa TU SA Vienna Insurance Group.

yjnie towarzyszył Ranging Osobowość Roku Finansowego i Kapitałowego roku 2005, organizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Menedżerów w Polsce. Wśród nominowanych znalazł się Franz Fuchs, Prezes Compensa TU SA Vienna Insurance Group.