40 tys. interwencji w pierwszym roku własnego assistance Compensy
- W sierpniu 2017 r. minął rok od uruchomienia w Compensie własnej usługi assistance komunikacyjnego we współpracy z VIG Assistance.
- Ubezpieczyciel zrealizował w tym czasie blisko 40 tys. interwencji.
- Z danych firmy wynika, że 42% z nich polegało na holowaniu auta – to zdecydowanie najczęściej świadczona usługa w ramach assistance.
Zakład ubezpieczeń Compensa prowadził w lipcu i sierpniu 2016 r. pilotażowy program własnego assistance, a od września ub.r. rozpoczął w tym zakresie stałą współpracę z VIG Assistance, jednostką odpowiedzialną za usługi pomocowe w polskim oddziale Grupy VIG. Wcześniej ubezpieczyciel współpracował z zewnętrznym dostawcą tego typu rozwiązań.
W ramach oferowanych przez Compensę pięciu wariantach usług, ubezpieczeni mogą korzystać ze wsparcia 345 firm, które dysponują ponad 1,8 tys. pojazdami holowniczymi. W pierwszych 12 miesiącach od uruchomienia swojego assistance firma zrealizowała 39,9 tys. interwencji. Najwięcej z nich polegało na: holowaniu pojazdu do warsztatu (16,8 tys., 42%), pomocy informacyjnej związanej m.in. z warsztatami samochodowymi, pomocą drogową czy organizacją wyjazdu oraz udostępnianiu pojazdu zastępczego z assistance i OC (po 9 tys., 23%), a także wykonywaniu usprawnień na miejscu zdarzenia (4,7 tys., 12%).
– Assistance to pakiet nieraz nawet kilkunastu różnych usług, ale ze statystyk wyraźnie wynika, że kierowcy zdecydowanie najczęściej korzystają z holowania i pojazdów zastępczych. Nic więc dziwnego, że to właśnie na te usługi klienci zwracają w największym stopniu uwagę podczas wyboru ubezpieczenia. Jesteśmy coraz częściej pytani o zasięg holowania, możliwość transportu uszkodzonego pojazdu nie tylko do najbliższego warsztatu, ale też do wskazanego miejsca, a także o zasady korzystania z auta zastępczego – podsumowuje Michał Makarczyk, Dyrektor Likwidacji Szkód w Compensa TU SA Vienna Insurance Group.
Na potrzeby swojego assistance Compensa wykorzystuje nowoczesne technologie. Po zgłoszeniu problemu z samochodem klient otrzymuje SMS-a z odnośnikiem do mapy i dzięki geolokalizacji wie, gdzie obecnie jest oraz jaką trasą i kiedy dokładnie dotrze do niego pomoc drogowa.