• Wybór ubezpieczonych
  • Wybór ubezpieczenia
  • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

    Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

    Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

    Data

    Godzina

    8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

    Twoje dane

    Zgoda

    Oświadczenie

      Naruszenia

        Opinie i sugestie

        Dane kontatkowe

          Dane ubezpieczającego

          Umożliwi nam szybki kontakt z Tobą w razie pytań

          Adres korespondecyjny

          Informacje o ubezpieczeniu

          Wiadomość

          Wnioskuję o odpowiedź:

          Załącznik (opcjonalne)

          Koperta

          Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

          Dokładnie sprawdzamy wszystkie szczegóły, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.
          Prosimy o cierpliwość.

            W czym możemy pomóc?

            Twoje dane

            Zgody i oświadczenie

            Jak ubezpieczyć ogród i jego wyposażenie?

            • W związku ze złą pogodą sezon ogrodowy rozpoczął się w Polsce tym roku nieco później niż zazwyczaj.
            • Statystyki pokazują, że 68% polskich ogrodów znajduje się przy domach jednorodzinnych i najczęściej zajmuje powierzchnię od 101 do 500 m2.
            • Ubezpieczeniem można objąć stałe elementy ogrodu (np. ogrodzenie, altankę), a także znajdujące się w nim drzewa i krzewy, meble ogrodowe czy grill.

            Sezon ogrodowy rozpoczął się w tym roku z niewielkim opóźnieniem, związanym z nie najlepszą pogodą na przełomie kwietnia i maja. Jeśli wierzyć prognozom, można już jednak planować relaks na świeżym powietrzu. Serwis Homebook.pl zapytał Polaków, w jakich ogrodach będą spędzać czas*. Z odpowiedzi wynika, że 80% z nich znajduje się przy domach jednorodzinnych, bliźniakach czy szeregowcach. Wielkość ogrodu to najczęściej 101-500 m2 (34% odpowiedzi). Z mebli ogrodowych korzysta natomiast 93% ankietowanych, 34% z nich ma altankę, a 50% domek narzędziowy. Najpopularniejszym rodzajem posiadanej roślinności są oczywiście trawniki (89%), a następnie krzewy ozdobne (85%) oraz rabaty kwiatowe (76%).

            Zaprojektowanie ogrodu potrafi być bardzo kosztowne i zauważamy, że coraz częściej właściciele nieruchomości chcą obejmować ochroną ubezpieczeniową jego wyposażenie i stałe elementy zewnętrznych części nieruchomości. Jest to możliwe jako dodatek do ubezpieczenia nie tylko domu, ale też mieszkania, bo pamiętajmy, że coraz częściej partery nowo budowanych osiedli wyposażane są w choćby niewielkie ogrody – mówi Andrzej Paduszyński, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

            Ogród pod ochroną

            Podstawowym przedmiotem ubezpieczenia nieruchomości może być wskazana w umowie nieruchomość mieszkalna wraz ze stałymi elementami (m.in. ściany, gładzie, drzwi, okna) oraz tzw. ruchomościami domowymi, znajdującymi się̨ w miejscu ubezpieczenia. Ochronie podlegać mogą też takie elementy jak budynki gospodarcze, ogrodzenie posesji czy siłowniki z automatyką bramy wjazdowej.

            – Dobre polisy zapewniają ochronę także drzewom i krzewom, wyposażeniu placu zabaw dla dzieci, takiemu jak piaskownica, huśtawka, drabinki do wspinaczki, a także meblom i parasolom ogrodowym oraz łóżeczkom i wózkom dziecięcym pozostawionym w ciągu dnia na zewnątrz budynków. Polisa może też zabezpieczać narzędzia gospodarcze i urządzenia do uprawy lub pielęgnacji działki – wyjaśnia Andrzej Paduszyński.

            Wiosną i latem częściej korzystamy też z altanek czy domków letniskowych i przypominamy sobie o ich ubezpieczeniu. Czasem wystarczy sprawdzić posiadaną już polisę chroniącą nieruchomości i zorientować się, jakie zdarzenia obejmuje i przed czym zabezpiecza. Zazwyczaj altanki i domki letniskowe, są traktowane jako mienie, które za niewielką dopłatą, stosując odpowiednią klauzulę, można dodatkowo ubezpieczyć na jednej polisie obok ubezpieczenia domu lub mieszkania. A jeśli w ogrodzie mamy grill, który ulegnie zniszczeniu?

            Coraz częściej spotykamy się z tego typu szkodami, zdarzają się zgłoszenia dotyczące problemów z urządzeniami do grillowania o wartości nawet kilku tysięcy złotych – taki sprzęt jak najbardziej można włączyć do ubezpieczenia – dodaje Andrzej Paduszyński z Compensy.

            Od jakich zdarzeń zabezpiecza polisa?

            Umowa ubezpieczenia może obejmować zdarzenia powstałe w ustalonym okresie ochrony, jeżeli ich bezpośrednią przyczyną było jakiekolwiek niespodziewane i niezawinione ryzyko (tzw. ubezpieczenie od wszystkich ryzyk), bądź zdarzenie wymienione w umowie, m.in. pożary (to one mają miejsce najczęściej!) i kradzieże z włamaniem. Ale może to także być np. deszcz nawalny, dym, grad, huragan, osuniecie się ziemi, uderzenie pioruna, uderzenie pojazdu, upadek drzew lub masztów, zalanie czy zapadanie się̨ ziemi. Zakres odpowiedzialności każdy ubezpieczyciel określa w swoich ogólnych warunkach ubezpieczenia (tzw. OWU).


            * Homebook.pl, Jaki ogród mają Polacy?, www.homebook.pl/artykuly/1847/jaki-ogrod-maja-polacy-raport, dostęp: 28.04.2017.

            Zgłoszenie szkody

            Pracujemy pełną parą, jednak ogromna liczba szkód związanych z niedawną powodzią, wydłuża czas oczekiwania na działania związane z likwidacją szkody.

            Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

            Contrast icon
            Font size icon
            • Font size defualt
            • Font size large
            • Font size extra large