Ubezpieczenie dla dziecka – kto może je zawrzeć?
Ubezpieczenie na życie dla dziecka możemy zakupić nie tylko będąc krewnym dziecka, ale również jako osoba obca. Warto dostosować je do jego potrzeb, weryfikując zapisy, konstrukcje i ogólne warunki polisy. W ten sposób można wybrać produkt, który zabezpieczy dziecko i zostanie optymalnie dopasowane do sytuacji materialnej rodziców.
Skoro jesteśmy już przy kwestiach finansowych, bardzo ważnym argumentem za zakupem polisy na życie dla dziecka jest wiek. Im młodsze jest dziecko, tym niższa jest składka, z korzyścią dla wysokości kapitału. A gdy już dorośnie, polisa wciąż będzie tańsza niż w przypadku, gdyby zdecydowało się na nią w dorosłym wieku. W tym przypadku sprawdza się więc zasada, że im wcześniej tym lepiej.
Ubezpieczenie dla dziecka – na co zwrócić uwagę?
Każde ubezpieczenie ma swoje cechy i zakres ochrony. Warto zorientować się, które sytuacje obejmuje dana polisa, a których nie. Świadczenie na wypadek śmierci znajduje się zazwyczaj w podstawowym zakres ubezpieczenia, które można uzupełnić o wiele dodatkowych zdarzeń. O wszystkim przeczytamy w OWU czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.
Ważna jest również weryfikacja warunków, na jakich przyznawane jest ubezpieczenie oraz termin trwania polisy. Elastyczność i możliwość jej zakończenia w wybranym momencie lub rozszerzenie zakresu ochrony w trakcie jej trwania. Te opcje warto mieć w zasięgu ręki.
- Możliwość wypłaty oszczędności przed terminem
Warto też dowiedzieć się jak wyglądają kwestie wypłaty oszczędności, gdy chcemy to zrobić przed terminem. W tym miejscu trzeba wspomnieć o możliwości zawarcia ubezpieczenia na życie i dożycie. W przypadku dożycia do określonego pułapu wiekowego, Ubezpieczony otrzymuje ustaloną sumę ubezpieczenia. Gdy zawarliśmy ubezpieczenie na życie z możliwością inwestycji w UFK (Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe), dziecko otrzyma również zgromadzoną kwotę w ramach tych funduszy. Więcej na ten temat w ostatnim punkcie.
- Wysokość składki i Sumy Ubezpieczenia
Przed podjęciem decyzji trzeba sprawdzić także minimalną wielkość składki, by skonfrontować ją ze swoim budżetem. Pod uwagę należy wziąć również sumę ubezpieczenia, czyli maksymalną wartość świadczenia, które można uzyskać za konkretne zdarzenie wyszczególnione w OWU. Taka suma powinna pokrywać się z faktycznymi potrzebami Ubezpieczonego.
- Możliwość inwestycji w fundusze kapitałowe
Możemy też zdecydować się na ubezpieczenie połączone z innymi funkcjami np. inwestycyjnymi. Taką możliwość mamy np. w Compensie Maxima. Ubezpieczenie na życie, które oprócz ochrony zdrowia daje możliwość gromadzenia kapitału i czerpania zysków z inwestycji w fundusze. W przypadku zawarcia polisy przez osobę do 39 roku życia, 24% składki przekazywane jest na inwestycje. Sami możemy wybrać stopień ryzyka inwestycyjnego i gromadzić kapitał dla dziecka na przyszłość. Takie rozwiązanie przełoży się na przydatny zastrzyk finansowy w dorosłym życiu.
Ubezpieczenie dla dziecka – od jakiego wieku?
Nigdy nie jest za wcześnie, żeby zapewnić sobie ochronę ubezpieczeniową i zacząć gromadzić kapitał na przyszłość. Ubezpieczenie Compensa Maxima można wykupić dla dziecka, gdy ukończy już 3 miesiąc życia. Minimalny czas trwania takiej polisy to 10 lat, ale oczywiście im dłuższa polisa, tym więcej korzyści płynących z długoterminowej inwestycji.
Pomyśl o przyszłości swojego dziecka i zapoznaj się z ofertą unikalnego ubezpieczenia, łączącego ochronę życia i zdrowia z gromadzeniem kapitału i inwestycją. Dziecko to najlepsza inwestycja dla Rodzica. A dla Dziecka najlepszą inwestycją może być ubezpieczenie.
Sprawdź ubezpieczenie Compensa Maxima à https://www.compensa.pl/maxima/. A jeśli chcesz porównać ubezpieczenia na życie między sobą i dokonać najlepszego wyboru, sprawdź nasz ranking ubezpieczeń na życie i zdobądź najważniejsze informacje o poszczególnych produktach.