Największą bolączką polskiej służby zdrowia jest długi czas oczekiwania na wizytę u specjalisty. To fakt. Każdy z nas chyba miał styczność z odległymi terminami wizyt czy konsultacji. Długim czasem oczekiwania na operację. Mamy skierowanie na pilny zabieg. Szukamy najbliższego możliwego terminu, dzwonimy, pytami i głęboko wzdychamy. Oszczędzając czas, zazwyczaj wydajemy więcej pieniędzy. Oszczędzając pieniądze, musimy uzbroić się w cierpliwość. A na zdrowiu się przecież nie oszczędza. Czy jest na to jakaś recepta? Przepisać ją może nam… prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Na czym to polega? Co możemy w ten sposób zyskać? Odpowiedź nasuwa się sama – przede wszystkim czas.
Ubezpieczenia zdrowotne – jak wybrać?
Właśnie ze wszystkich wymienionych powodów, tak dużą popularnością cieszą się abonamenty. W popularnych sieciach prywatnej opieki medycznej czy prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Ta część rynku ubezpieczeniowego rozwija się niezwykle intensywnie. Pojawiają się nowe produkty i konkurencyjne oferty. Które ubezpieczenie zdrowotne wybrać? Czym się kierować przy takiej selekcji? Wszystko zależy oczywiście od naszych potrzeb.
Wybierając ubezpieczenie zdrowotne, należy zwrócić uwagę m.in. na zakres dostępnych specjalizacji. To w dużej mierze podpowie nam, czy ubezpieczenie odpowie na nasze potrzeby. Możliwość umówienia szybkiej wizyty u specjalisty i zapisania się na badanie. Obie opcje z pewnością przydadzą się w wielu sytuacjach. Nie bez znaczenia jest liczba placówek. Miejsc, do których mamy dostęp w ramach ubezpieczenia i ich rozmieszczenie na mapie Polski. Dostęp do opieki medycznej w całej Polsce to kolejna niekwestionowana zaleta prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.
Warto zwrócić uwagę również na opcję telekonsultacji, czyli tzw. e-wizyty. Poprzez połączenie telefoniczne lub videorozmowę. W kontekście panującej pandemii taka bezpieczna forma konsultacji stanowi doskonałe uzupełnienie tradycyjnej wizyty. Więcej na ten temat w artykule: Telemedycyna, czyli konsultacja bez wychodzenia z domu.
Konsultacje i możliwość leczenia za granicą.
A gdyby tak mieć jeszcze możliwość dodatkowej konsultacji i leczenia za granicą w pakiecie? Kiedy może się przydać takie rozwiązanie? Przykładowo. Masz postawioną diagnozę, którą chcesz zweryfikować. Zasięgnąć dodatkowej opinii dotyczącej wyniku badania i planu leczenia, który przedstawiono Ci w Polsce. Taka weryfikacja i dodatkowa opinia otwierałaby drogę do ewentualnej kontynuacji leczenia za granicą. Ostateczna decyzja związana z dalszym postępowaniem należałaby oczywiście do Ciebie. Czy taki scenariusz jest w ogóle możliwy? Tu z odpowiedzą przychodzi Compensa Maxima.
Ubezpieczenie na wypadek dolegliwości zdrowotnej (Ekspercka Opinia Medyczna) i leczenie za granicą. To 2 z 17 możliwości, o które możesz rozszerzyć podstawową ochronę w ramach Compensa Maxima. O wszystkich dostępnych opcjach przeczytasz w artykule: Życie finanse i zdrowie w ubezpieczeniu Compensa Maxima.
Rozszerzając ochronę zdrowia w ramach Compensy Maximy zyskasz dostęp do specjalizacji:
- onkologii,
- kardiochirurgii,
- neurochirurgii,
- transplantologii.