Zacznijmy w ogóle od odpowiedzi na pytanie - kim jest senior? Po ukończeniu którego roku życia możemy powiedzieć, że stajemy się seniorami? Odpowiedź nie jest prosta. Określenie "senior" jest oczywiście względne, a definicja bardzo elastyczna. Mamy tele lat, na ile się czujemy - najprosćiej można powiedzieć. Patrząc jednak z perspektywy możliwości ubezpieczeniowych, wraz z wiekiem wydaje się, że coraz trudniej znaleźć np. polisę na życie, która odpowie w pełni na nasze potrzeby i da poczucie bezpieczeństwa. Rozwiewamy te wątpliwości.
Czy w ubezpieczeniach jest coś takiego jak ograniczenie wiekowe? Jakie warunki trzeba spełnić?
W niektórych przypadkach oferta ubezpieczenia dla osób np, po 56 roku życia różni się kilkoma elementami od tej, dla osób w młodszym wieku. Warto oczywiście zwrócić uwagę na zakres i sumy ubezpieczeń. Te dwa elementy pozwolą znaleźć najlepsze rozwiązanie, dostosowane do wieku.
Jeśli chodzi o warunki przystąpienia, ankiety medyczne nie są rzadkością. Jednak jeżeli nasz stan zdrowia jest dobry, w ostatnim czasie nie przechodziliśmy poważnych chorób, taka ankieta będzie tylko formalnością. Należy więc dokładnie dowiedzieć się jakie są warunki przystąpienia do ubezpieczenia.
Dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu na życie tuż przed i na emeryturze?
Najważniejszym argumentem „za” jest zyskanie spokoju. Mamy pewność, że w przypadku ciężkiego uszczerbku na zdrowiu czy trudnej operacji, otrzymamy wsparcie finansowe. To także spokój ducha, że w przypadku naszej śmierci, zabezpieczamy naszego małżonka, a czasem również dzieci.