• Wybór ubezpieczonych
  • Wybór ubezpieczenia
  • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

    Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

    Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

    Data

    Godzina

    8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

    Twoje dane

    Zgoda

    Oświadczenie

      Naruszenia

        Opinie i sugestie

        Dane kontatkowe

          Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

            W czym możemy pomóc?

            Twoje dane

            Zgody i oświadczenie

            Jak działa assistance w ubezpieczeniu turystycznym?

            • Polisa turystyczna kojarzy się głównie z kosztami leczenia i ubezpieczeniem NNW.
            • Tymczasem jej integralnym i bardzo ważnym elementem jest również assistance, bez którego uzyskanie wsparcia po szkodzie za granicą byłoby znacznie utrudnione.
            • Assistance zapewnia przede wszystkim dostęp do całodobowego centrum alarmowego oraz takich usług jak pomoc w organizacji transportu medycznego lub ratownictwa.

            Ubezpieczenie turystyczne to produkt adresowany do osób wybierających się w podróż zagraniczną. Jeżeli podczas pobytu poza Polską spotka nas jakieś nieplanowane zdarzenie, np. nagłe zachorowanie, choroba, wypadek czy zgubiony bagaż, wówczas można skorzystać z pomocy ubezpieczyciela, który m.in. zorganizuje lub pokryje koszty opieki medycznej, wypłaci świadczenie za uszczerbek na zdrowiu, a także przejmie na siebie odpowiedzialność za szkody wyrządzone osobom trzecim.

            – Obserwujemy, że klienci wiedzą coraz więcej na temat ubezpieczeń turystycznych i sytuacji, w których się one przydają. Wybierając polisę na wyjazd należy oczywiście pamiętać o wymienionych powyżej, wchodzących w jej zakres elementach, ale także o odpowiednim assistance turystycznym. Dzięki niemu klient ma pewność, że po każdym nieoczekiwanym zdarzeniu otrzyma szybką pomoc – mówi Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

            Co zapewnia assistance?

            Za granicą często okazuje się, że największym problemem jest nie tyle sama szkoda, co konieczność załatwienia formalności z dala od domu i przeważnie w obcym języku. Assistance jest wsparciem właśnie w takich sytuacjach.

            – W ramach pomocy assistance ubezpieczony ma przede wszystkim dostęp do 24-godzinnego centrum pomocy. Oznacza to, że o każdej porze dnia i nocy może porozmawiać w języku polskim z doradcą, który m.in. podpowie, do jakiej placówki medycznej należy się skierować i udzieli informacji, jak będzie wyglądał dalszy pobyt lub powrót do kraju samego ubezpieczonego, jak i jego bliskich. Bardzo często takie wsparcie okazuje się bezcenne, bo zapewnia spokój w trudnej sytuacji. Daje poczucie, że poszkodowany i jego rodzina nie są w obcym kraju pozostawieni sami sobie – tłumaczy Andrzej Paduszyński z Compensy.

            Poniżej kilka przykładów wsparcia, na jakie za granicą może liczyć posiadający assistance turysta.

            • Wsparcie medyczne – to koordynacja działania w przypadku kłopotów ze zdrowiem; centrum pomocy wskazuje, gdzie znajduje się najbliższy szpital, placówka medyczna czy lekarz specjalista, a także podpowiada, jak tam dotrzeć i jakie dokumenty ze sobą zabrać.
            • Akcje poszukiwawcze – assistance umożliwia organizację oraz pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów poszukiwania i ratownictwa w przypadku zaginięcia ubezpieczonej osoby.
            • Transport – obejmuje transport poszkodowanego z miejsca wypadku do placówki medycznej. Ubezpieczyciel organizuje także powrót do kraju zarówno poszkodowanego, jak i towarzyszących mu w podróży najbliższych; to bardzo ważny element ochrony, bo koszty transportu medycznego z powrotem do kraju potrafią być olbrzymie.
            • Pomoc prawna lub zwrot jej kosztów – to szeroko rozumiane wsparcie prawne, np. w przypadku zaginięcia lub kradzieży dokumentów; centrum alarmowe wskazuje, jak zachować się w danej sytuacji, gdzie szukać wsparcia, gdzie znajdują się polskie placówki konsularne oraz pomoże przy odtworzeniu dokumentów lub uzyskaniu zastępczych.
            • Wsparcie w przypadku przedłużenia wyjazdu – to pomoc w przypadku opóźnienia lotu, polegająca np. na dosłaniu niezbędnych przedmiotów osobistych, w nagłych sytuacjach przedłużeniu ochrony o 24 godziny bez dodatkowej składki, a nawet organizacji zastępstwa w podróży służbowej.
            • Usługi dodatkowe – assistance zapewnia wsparcie także w szeregu innych sytuacji, polegające m.in. na: udzielaniu informacji dotyczących kraju będącego celem podróży, podaniu adresu najbliższej ambasady czy urzędu, pomocy tłumacza, zamówieniu kierowcy zastępczego, wyżywienia i zakwaterowania ubezpieczonej osoby za granicą w celu rekonwalescencji czy pokryciu kosztów niewykorzystanego Ski-Pass.

            Assistance wchodzi w skład podstawowego zakresu ubezpieczenia turystycznego. Zakłady ubezpieczeń oferują jednak różne warianty pomocy za granicą. Dlatego wybierając polisę należy dokładnie zapoznać się z ofertą i na tej podstawie ocenić, która z dostępnych wersji assistance w pełni odpowiada naszym potrzebom i oczekiwaniom – dodaje Andrzej Paduszyński.

            Contrast icon
            Font size icon
            • Font size defualt
            • Font size large
            • Font size extra large