• Wybór ubezpieczonych
  • Wybór ubezpieczenia
  • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

    Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

    Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

    Data

    Godzina

    8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

    Twoje dane

    Zgoda

    Oświadczenie

      Naruszenia

        Opinie i sugestie

        Dane kontatkowe

          Dane ubezpieczającego

          Umożliwi nam szybki kontakt z Tobą w razie pytań

          Adres korespondecyjny

          Informacje o ubezpieczeniu

          Wiadomość

          Wnioskuję o odpowiedź:

          Załącznik (opcjonalne)

          Koperta

          Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

          Dokładnie sprawdzamy wszystkie szczegóły, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.
          Prosimy o cierpliwość.

            W czym możemy pomóc?

            Twoje dane

            Zgody i oświadczenie

            Obowiązkowe ubezpieczenie rolne, czyli jakie?

            Dane liczbowe pokazują, że świadomość w zakresie obowiązku ubezpieczenia gospodarstw rolnych rośnie. Obecnie ubezpieczonych jest około 60-70 % rolników. Co wchodzi w zakres obligatoryjnych ubezpieczeń i dlaczego ich posiadanie jest konieczne? Odpowiedzi na te pytania udziela Andrzej Paduszyński, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w towarzystwie ubezpieczeniowym Compensa.

            Zakres obowiązkowych ubezpieczeń rolnych regulują zapisy zawarte w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Skierowane są one do rolników – osób fizycznych, w których posiadaniu znajdują się gospodarstwo rolne oraz budynki wchodzące w jego skład. Coraz więcej właścicieli zdaje sobie sprawę, że odpowiednia polisa należy do niezbędnych wydatków. W 2015 roku, ponad 120 tysięcy rolników wykupiło u nas obowiązkowe ubezpieczenie (budynków oraz OC). W tym ponad 90 tysięcy z nich zdecydowało się na zakup dodatkowych, dobrowolnych polis.

             

            Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

             

            Każdy rolnik ma obowiązek nabycia ubezpieczenia OC. Powstaje on w dniu objęcia w posiadanie gospodarstwa rolnego. Zakres polisy zawiera odpowiedzialność cywilną rolnika, osób pozostających z nim we wspólnym gospodarstwie domowym lub osób, które pracując w gospodarstwie, wyrządziły szkodę w związku z posiadaniem przez rolnika gospodarstwa. Compensa gwarantuje wypłatę świadczenia w razie wyrządzenia szkody, której następstwem jest śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój bądź utrata zdrowia, zniszczenie lub uszkodzenie mienia. Zakres ubezpieczenia zawiera także  spowodowanie szkody związanej z ruchem pojazdów wolnobieżnych na przykład kombajnów.

             

            Ubezpieczenie budynków

             

            Ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego również jest obligatoryjne. Zgodnie z zapisem zawartym w ustawie, należy nim objąć każdy budynek przykryty dachem i zajmujący powierzchnię powyżej 20 metrów kwadratowych. Jest to ubezpieczenie od ryzyk nazwanych takich jak pożar, huragan, uderzenie pioruna, gradobicie, deszcz nawalny, lawina, czy osunięcie się ziemi. Warto dodać, że ubezpieczony jest sam budynek – to znaczy mury i jego stałe elementy. Ochronie nie podlegają ruchomości domowe znajdujące się wewnątrz. Można je ubezpieczyć dodatkowo. Compensa łączy w swojej ofercie dwa ubezpieczenia obowiązkowe i dobrowolne, dając szerszy zakres i wygodę dla klientów przy zawieraniu umowy.

             

            Ubezpieczenie dobrowolne

             

            Właściciele gospodarstw, którym zależy na większej ochronie, mają do wyboru szereg dodatkowych opcji. Mogą na przykład ubezpieczyć sprzęt rolniczy, czyli narzędzia oraz niepodlegające rejestracji maszyny rolnicze. Ponadto ochroną można objąć zwierzęta gospodarskie, zmagazynowane na terenie gospodarstwa ziemiopłody oraz materiały i zapasy, takie jak opał czy środki do uprawy roślin. Dodatkowo Compensa ubezpiecza kombajny i maszyny wolnobieżne. Jest to zabezpieczenie nie tylko na wypadek pożaru czy kradzieży, ale również kolizji.  

             

            O czym należy pamiętać przy wyborze ubezpieczenia?

             

            Składka, jaką rolnicy muszą przeznaczyć na polisę jest niewysoka, często waha się w granicach 400 zł rocznie. Ten niewielki wydatek zapewnia natomiast realną ochronę finansową w nieprzewidzianych sytuacjach. Nie należy oszczędzać na ubezpieczeniu, niska składka często nie gwarantuje odpowiedniej ochrony. Warto pamiętać o tym, by dokładnie oszacować wartość posiadanego majątku –  dotyczy to zarówno budynków, upraw, ruchomości domowych czy maszyn. Należy ubezpieczyć dobytek w jak największej sumie ubezpieczenia i wartości realnej, gdyż w razie zajścia zdarzenia, gwarantuje to satysfakcjonujące odszkodowanie. Jeśli wysokość sumy nie odpowiada rzeczywistej wartości posiadanych rzeczy, wówczas przyznane odszkodowanie może być zbyt niskie.

            ***

            Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group działa na polskim rynku od 1990 roku. Spółka należy do austriackiej grupy Vienna Insurance Group, wiodącego ubezpieczyciela w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka zapewnia kompleksową obsługę Klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych Klientów korporacyjnych oferując m.in. ubezpieczenia: komunikacyjne, zdrowotne, mieszkań, mienia i odpowiedzialności cywilnej. Więcej szczegółów na: https://www.compensa.pl

            Contrast icon
            Font size icon
            • Font size defualt
            • Font size large
            • Font size extra large