• Wybór ubezpieczonych
  • Wybór ubezpieczenia
  • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

    Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

    Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

    Data

    Godzina

    8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

    Twoje dane

    Zgoda

    Oświadczenie

      Naruszenia

        Opinie i sugestie

        Dane kontatkowe

          Dane ubezpieczającego

          Umożliwi nam szybki kontakt z Tobą w razie pytań

          Adres korespondecyjny

          Informacje o ubezpieczeniu

          Wiadomość

          Wnioskuję o odpowiedź:

          Załącznik (opcjonalne)

          Koperta

          Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

          Dokładnie sprawdzamy wszystkie szczegóły, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.
          Prosimy o cierpliwość.

            W czym możemy pomóc?

            Twoje dane

            Zgody i oświadczenie

            Pieniądze za skąpany w ulewie samochód tylko z AC

            Rządowe Centrum Bezpieczeństwa każdego dnia wydaje ostrzeżenia o deszczach i burzach dla przynajmniej kilku województw. Wskutek przetaczających się nad Polską ulew wielu właścicieli prywatnych i firmowych samochodów staje przed problemem sfinansowania naprawy auta. Odszkodowanie otrzymają jednak wyłącznie posiadacze AC.

            Od początku tygodnia Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało 42 ostrzeżenia przed silnymi burzami pierwszego (26 razy), drugiego (15 razy) lub trzeciego stopnia (1 raz). W sam tylko czwartek ostrzeżeniami drugiego stopnia objęto aż 7 województw: podlaskie, mazowieckie, lubelskie, śląskie, świętokrzyskie, podkarpackie i małopolskie. O tym, jakie mogą być skutki deszczów, można się było przekonać w połowie miesiąca, np. w krótkim okresie 14 i 15 lipca Państwowa Straż Pożarna musiała w związku z tym interweniować prawie 4300 razy. Tysiące gospodarstw domowych w tych regionach długo pozostawało bez prądu, zalaniu ulegały piwnice i partery domów prywatnych, a także mnóstwo mniejszych i większych działalności gospodarczych (od niewielkich magazynów czy sklepów po centra handlowe). Pogoda nie oszczędziła jednak również samochodów – zniszczenia powodowały zarówno spadające gałęzie, jak i woda dostająca się do wnętrza i pod maskę pojazdów.

            W czasie ulewnych deszczów samochody mogą zostać zniszczone na wiele różnych sposobów. Gdy ulica zamienia się w rwący potok, stojący pojazd może ulec zalaniu co skutecznie unieruchamia auto – w ostatnich dniach odebraliśmy wiele takich zgłoszeń. W kilku przypadkach spływająca po stromej jezdni woda „przestawiała” samochody poza drogę lub spychała je na inne auta. Wielu klientów zgłasza nam także zbite szyby i porysowane przez przewracające się drzewa karoserie – mówi Damian Andruszkiewicz, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych Klienta Indywidualnego Compensa TU SA Vienna Insurance Group.

            Nietrudno się domyślić, co dla kierowców może oznaczać brak samochodu. Prywatnemu właścicielowi trudno będzie bez niego dostać się do pracy czy odebrać dzieci ze szkoły, a dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą może to oznaczać np. brak kontaktu z klientami, a w konsekwencji poważne straty finansowe. Odszkodowanie otrzymają jednak tylko posiadacze nieobowiązkowego autocasco (AC).

            Tylko 25% kierowców z odszkodowaniem po ulewie

            Z danych Komisji Nadzoru Finansowego wyraźnie wynika, że liczba kupionych w Polsce w 2015 roku ubezpieczeń AC jest 4-krotnie mniejsza niż obowiązkowych polis OC, które chroni właściciela samochodu tylko wtedy, gdy wyrządzi on szkodę innym uczestnikom ruchu drogowego. To dane łączne dla aut prywatnych i firmowych. Oznacza to, że zaledwie co 4. kierowca chroni swój pojazd na wypadek takich zdarzeń jak kradzież czy uszkodzenia spowodowane przez własną nieuwagę, wandalizm lub właśnie niekorzystne warunki atmosferyczne.

            – Kupując polisę zarówno dla siebie, jak i na potrzeby firmowej floty pojazdów trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na zakres ochrony – w jakich sytuacjach i przed jakimi zdarzeniami nasz pojazd jest chroniony. Np. bardzo ważnym elementem ubezpieczenia jest assistance, dzięki któremu można liczyć na holowanie, gdy auto zostanie unieruchomione, a jeżeli nie będzie można go naprawić tego samego dnia, w ramach ubezpieczenia oferujemy również pojazd zastępczy – dodaje Damian Andruszkiewicz z Compensy.

            Często można spotkać się z opinią, że AC przeznaczone jest wyłącznie dla nowych lub 1-5 letnich samochodów. Czy tak jest faktycznie? Nie, ubezpieczeniem mogą zostać objęte także starsze samochody (np. w Compensie do 15. roku eksploatacji pojazdu, a w ramach wznawianej umowy AC nawet starsze auta).

            Contrast icon
            Font size icon
            • Font size defualt
            • Font size large
            • Font size extra large