• Wybór ubezpieczonych
  • Wybór ubezpieczenia
  • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

    Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

    Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

    Data

    Godzina

    8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

    Twoje dane

    Zgoda

    Oświadczenie

      Naruszenia

        Opinie i sugestie

        Dane kontatkowe

          Dane ubezpieczającego

          Umożliwi nam szybki kontakt z Tobą w razie pytań

          Adres korespondecyjny

          Informacje o ubezpieczeniu

          Wiadomość

          Wnioskuję o odpowiedź:

          Załącznik (opcjonalne)

          Koperta

          Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

          Dokładnie sprawdzamy wszystkie szczegóły, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.
          Prosimy o cierpliwość.

            W czym możemy pomóc?

            Twoje dane

            Zgody i oświadczenie

            Single też ubezpieczają się na życie

            Według danych GUS-u w zeszłym roku zawarto ponad 193 tys. nowych związków małżeńskich. To nieco więcej niż w 2015, ale aż o 35 tys. i 62 tys. mniej w porównaniu z odpowiednio 2010 i 1990 rokiem. Polacy coraz bardziej odkładają też decyzję o wzięciu ślubu – w ciągu ostatnich 15 lat liczba nowożeńców w wieku 30-39 lat wzrosła aż 2,5-krotnie. Dodatkowo, jak prognozuje GUS, liczba gospodarstw domowych w latach 2016-2030 zwiększy się o 1,3 mln, ale średnia liczba zamieszkujących w nich osób spadnie z 2,71 do 2,40. Należy się więc spodziewać, że w konsekwencji tych trendów liczba singli w Polsce wyraźnie wzrośnie. Dostrzegają to ubezpieczyciele, którzy coraz częściej starają się dopasować ofertę polis na życie do potrzeb osób stanu wolnego.

            Wspomniane zmiany demograficzne wywierają spory wpływ na rynek ubezpieczeń. O ile jeszcze kilka lat temu ubezpieczenia na życie zawierały niemal wyłącznie osoby żyjące w małżeństwach i posiadające dzieci, o tyle obecnie obserwujemy coraz większe zainteresowanie tymi produktami także wśród singli. Z jednej strony wynika to z rosnącej świadomości finansowej Polaków, a z drugiej z tego, że zakłady ubezpieczeń zmieniają swoje oferty, dopasowując się do potrzeb zmieniającego się rynku – mówi Mariola Zdziarska, Pełnomocnik Zarządu Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group.

            Ubezpieczenie na życie dla jednej osoby

            Ubezpieczenie na życie zapewnia najbliższym osoby ubezpieczonej finansowe wsparcie w przypadku nieprzewidzianego zdarzenia losowego – przede wszystkim na wypadek śmierci. Zgodnie z tą definicją zazwyczaj postrzega się polisę jako swego rodzaju gwarancję, dzięki której uposażeni (żona, mąż czy dzieci) otrzymają świadczenie pozwalające na funkcjonowanie w trudnym momencie życia. Jednak ubezpieczenie w równym stopniu może chronić singla. Ochrona zapewnia mu m.in. wypłatę świadczenia w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub ciężkiej trwałej utraty zdrowia w wyniku nieszczęśliwego wypadku, poważnego zachorowania czy wystąpienia nowotworu złośliwego, a także stanowi zabezpieczenie kredytu mieszkaniowego, za którego spłatę po śmierci mieszkającej samotnie osoby odpowiedzialni będą jej spadkobiercy, np. rodzeństwo czy rodzice.

            Dostrzegamy, że single oczekują od ubezpieczenia na życie jak największej elastyczności. Wynika to z tego, że jeżeli zmieni się ich sytuacja rodzinna, chcą mieć możliwość rozszerzenia zakresu ochrony na małżonka czy dzieci. W Compensie dajemy więc możliwość ubezpieczenia w ramach zawartej już polisy członków rodziny w każdą rocznicę zakupu ubezpieczenia. W podobny sposób można zmieniać zakres ochrony, czyli uzupełniać polisę o nieobowiązkowe klauzule, np. pobytu w szpitalu czy wystąpienia choroby nowotworowej – dodaje Mariola Zdziarska z Compensy.

            Warto także zauważyć, że wysokość składki za ubezpieczenie w dużej mierze zależy od wieku. Im młodszy jest ubezpieczony, tym tańsza będzie jego polisa. Oznacza to, że zakup polisy w stanie wolnym, a po ślubie włączenie do ochrony członków rodziny może okazać się bardziej opłacalne finansowo, niż objęcie ochroną siebie i najbliższych w późniejszym wieku.

             

            Contrast icon
            Font size icon
            • Font size defualt
            • Font size large
            • Font size extra large