• Wybór ubezpieczonych
  • Wybór ubezpieczenia
  • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

    Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

    Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

    Data

    Godzina

    8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

    Twoje dane

    Zgoda

    Oświadczenie

      Naruszenia

        Opinie i sugestie

        Dane kontatkowe

          Dane ubezpieczającego

          Umożliwi nam szybki kontakt z Tobą w razie pytań

          Adres korespondecyjny

          Informacje o ubezpieczeniu

          Wiadomość

          Wnioskuję o odpowiedź:

          Załącznik (opcjonalne)

          Koperta

          Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

          Dokładnie sprawdzamy wszystkie szczegóły, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.
          Prosimy o cierpliwość.

            W czym możemy pomóc?

            Twoje dane

            Zgody i oświadczenie

            Wynajmujesz mieszkanie na wakacje? Pamiętaj o ubezpieczeniu

            Blisko jedną piątą miejsc noclegowych stanowią pokoje w wynajmowanych mieszkaniach. Eksperci ubezpieczeniowi przypominają, o czym przed sezonem urlopowym powinni pamiętać właściciele kwater i turyści.

            Według danych GUS w zeszłorocznym sezonie urlopowym kwatery prywatne stanowiły 17% wszystkich obiektów noclegowych, ustępując pod względem liczebności jedynie hotelom (21%)[I]. W wynajmowanych pokojach gościnnych dostępnych turystom było ponad 37 tys. miejsc – to dwukrotnie więcej niż łącznie w pensjonatach i motelach. Popularność tej formy noclegu jest charakterystyczna przede wszystkim dla najaktywniejszych turystycznie regionów – m.in. nad Bałtykiem, w górach i Pojezierzu Mazurskim.

            Kwatery prywatne to dla ich właścicieli nieraz jedyne źródło dochodu, a dla turystów bardzo często podstawa udanego wypoczynku. Dlatego warto pamiętać o obowiązkach wynajmującego/najemcy i uzmysłowić sobie, że jest sporo rzeczy, które mogą pokrzyżować wakacyjne plany zarówno jednych, jak i drugich – mówi Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

            Lepiej chronić mieszkanie

            Właściciel powinien przede wszystkim martwić się o mieszkanie i jego wyposażenie. Można je chronić ubezpieczeniem na wypadek szkód związanych z posiadanym mieniem – jego całkowitym zniszczeniem, uszkodzeniem lub utratą. Oznacza to, że dzięki polisie, m.in. po kradzieży, zalaniu czy pożarze, można liczyć na wypłatę odszkodowania, które pokryje poniesioną stratę. Ponadto ubezpieczeniem można objąć wszystkie przedmioty znajdujące się w mieszkaniu lub domu (np. meble, sprzęt RTV/AGD, odzież, obrazy). Warto również mieć świadomość konsekwencji, jakie niosą za sobą szkody wyrządzone turystom w wynajmowanej kwaterze. Wystarczy, że lokator poślizgnie się na śliskiej posadzce w łazience, a koszty takiego zdarzenia mogą spaść na właściciela mieszkania. Polisa chroni także przed tego typu zdarzeniami.

            Turyście też przydaje się polisa

            Korzystając podczas wakacji z wynajętej kwatery, turyści pozostawiają jednocześnie własne mieszkania bez opieki, co stanowi zachętę dla złodziei. Zwyczajowo w okresie letnich wakacji włamań i kradzieży w niechronionych nieruchomościach jest najwięcej.

            – To oczywiście prawda, ale warto wiedzieć, że pakiet ubezpieczeniowy nie musi chronić tylko mieszkania przed złodziejami. Do polisy można też dodać takie elementy, które przydadzą się właścicielowi bezpośrednio w miejscu spędzania urlopu. Są to przede wszystkim OC w życiu prywatnym oraz ochrona bagażu poza domem – tłumaczy Andrzej Paduszyński z Compensy.

            W jakich sytuacjach przydadzą się takie dodatki? OC w życiu prywatnym zadziała przede wszystkim na wypadek potencjalnych szkód, za które właściciel nieruchomości może żądać od lokatora zapłaty, np. za zalanie sąsiadów, wybicie szyby czy uszkodzenie znajdującej się na wyposażeniu lodówki. Należy też pamiętać o tym, że nawet jeśli posiadacz wynajmowanego mieszkania ubezpieczył je, to polisa nie chroni wszystkich znajdujących się w obrębie nieruchomości przedmiotów, a jedynie te, które należą do właściciela. Dlatego skradzione rzeczy turysty nie podlegają ochronie ubezpieczeniowej i, co za tym idzie, ich utrata nie uprawnia do odszkodowania. To właśnie w takich sytuacjach przydaje się ochrona bagażu poza miejscem zamieszkania, w ramach której utrata dokumentów, telefonu, aparatu czy odzieży zostanie zrekompensowana przez ubezpieczyciela.

            Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group


            I Główny Urząd Statystyczny, Baza noclegowa wg stanu w dniu 31 lipca oraz jej wykorzystanie w I półroczu 2012 roku, stan na 31.07.2012.

            Contrast icon
            Font size icon
            • Font size defualt
            • Font size large
            • Font size extra large